Галузі застосування джуту

Те, що однією із основних сфер використання джуту є шпагатно-канатна галузь - всім давно відомо, проте, що ще виготовляють з джуту? Джутова продукція використовується в наступних сферах:

 1. Hessian cloth - перекладу або аналогу в Україні немає, проте, якщо перекладати дослівно, то це джутова тканина полотняного переплетіння із односталкової пряжі. Чому називається саме Гессіан - вже писали в наших старих постах. Гессіанська тканина із усіх джутових полотен вважається тканиною найвищої якості. Вона використовується для широкого спектру застосувань та експортується по всьому світу як у формі тканини, так і у формі мішків. Мішки застосовуються для зберігання бобових, зерна, цукру, картоплі, тютюна. Можуть витримати вагу до 60 кг.
 2. Мішковина. Виготовляється з волокон нижчої якості. Це важка неткана тканина в звичайному або крученому переплетінні. Використовується для пакування харчових зерен, цукру, цементу. Витримує вагу до 100 кг.
 3. Джутова пряжа, шпагати, канати.
 4. Брезент.
 5. Парусина. Розповсюджений в Бангладеш та Індії матеріал для захисту від негоди. Цей матеріал також ламінують та посилюють поліетиленом.
 6. Сумки-шопери.
 7. Безвуглеводнева джутова тканина - це гессіанська тканина вільна від присутності вуглеводнів. Її отримують шляхом обробки джуту рослинним маслом. Даний матеріал широко використовується для пакування кави, какао, арахісових зерен або інших харчових продуктів. В даній тканині відсутній будь-який запах.
 8. Геотекстиль. Це джутові полотна, що допомогають запобіганню ерозії та зсувам грунту.
 9. Serim cloth. Дослівного перекладу немає. Під serim cloth мають на увазі надзвичайно легку гессіанську тканину, що використовують в промисловості для зміцнення нетканого полотна та під час ламінування паперу.
 10. Тютюнові простирадла. Виготовляються з гессіанської тканини для обгортання листя тютюну для його безпечного транспортування.
 11. Декор. Мішковину високої якості, гессіанську тканину та мішки з них, величезний асортимент джутових шпагатів та канатів на будь-який смак Ви знайдете на www.radosvit.ua На фото джутові шнури та канати в кольорах пудра та бузок.